Konstrukce střihů

Jak na šití oblečení, konstrukci vlastních střihů a další

Konstrukce střihů

Příspěvekod Definitiv » stř 08. úno 2012 22:24:16

Už se nám tu zjevila Weverka, tak se do toho klidně můžem opřít :D
Její tip na naučení se konstrukce střihů je v těchto pokladech.
Jako správnýho magora mě láká konstrukce historických střihů a pak dámská klasika.
Tý historii, tím už by se člověk musel živit, to bohužel neunosím. Ale to by byla paráda :heart:
Ale ten Model und Schnitt, ten by mohl být použitelnej, co myslíš, Weverko?

a co vy ostatní, vybraly byste si? Chcete se naučit něco z konstrukce střihů?
MATYLDA 10/2009, ALŽBĚTA 07/2012
http://www.postaramese.cz
Definitiv
Administrátor

Re: Konstrukce střihů

Příspěvekod Weverka » čtv 09. úno 2012 22:43:14

Jojo, historický hadry mě lákaj taky. Ale když to chce člověk dělat podle dobových pramenů, přijde mi to trošku komplikovaný. Docela dobře se to dá i podle normoš konstrukcí. Ty Mullerovy kostýmy jsou asi někde mezi, řekla bych.
Tancovávala jsem historický tance a můj gotický kostým byly klasický princesový šaty, vytuněný dobovýma prvkama :)
Mimochodem, Def, kdybys chtěla, tak tady střihy na historický kostýmy nějaký mám - okopčený z Rundschau (třeba i ty empírový šaty, co tam maj zobrazeny v náhledu). Můžu nascanovat a poslat.
Mno, nepředpokládám, že se tady bude někomu chtít kupovat ten origoš Lehrbuch? :scratch: (Jestli jo, tak se hlásim o zapůjčení :dance2:
Co od Mullera mám, můžu poskytnout.
Čím vlastně chcete začít? A chcete origoš materiály nebo to nějak přechroustat?
Hmm.. co třeba ty princesový šaty? By se pak hodily na to Stříbření, třeba :lol:
Ale šaty teda zrovna já osobně mám osvědčený podle jiný metodiky než je Muller. Ráda se podělím, jen to asi nebude úplně hned.. mám tu trošku restíky.. ale až dodělám, co mě teď tíží, mileráda ;) se na to vrhnu. Jsem mooooc zvědavá, co vy na to :shy:
Weverka

Příspěvekod ivca79 » čtv 09. úno 2012 22:58:21

Já bych potřebovala nutně kalhoty na tlusťošku :shy:
ivca79

Příspěvekod Stassy » pát 10. úno 2012 0:03:39

Šaty na Stříbření bych si představovala něco takového jako měla Rehana - http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba ... um#obrazek nebo http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba ... um#obrazek , jen bych sukni chtěla jako dvě vrsty a rukávy volnější..
Jsem taková nenáročná. :D
A teda přiznávám, že jsem vůbec netušila, že jseš švalenka, Jíťo. Že ses nikdy nepochlubila. ;)
Stassy

Příspěvekod Weverka » pát 10. úno 2012 7:31:17

Já jsem taková zamrzlá švadlenka .. Mám na to titul, ale většinou dělám všechno možný jen ne šití :lol:
Jako šiju, ale faakt příležitostně :D (Měním rozbité zipy a tááák :lol: )
...takže tahle akce, je pro mě taky výzva! ;)
Weverka

Příspěvekod Weverka » pát 10. úno 2012 9:17:55

Marti, koukni: gotické šaty
Weverka

Příspěvekod Weverka » pát 10. úno 2012 9:46:29

ivca79 píše:Já bych potřebovala nutně kalhoty na tlusťošku :shy:

Ivčo, tohle bude něco pro Tebe ;)
konstrukce střihu dámských kalhot

Snad tím nic neporušuju, že sem dávám odkaz? Ale mají to volně dostupné na webu.. :shy:
Je to ppt prezentace a mimochodem velice luxusní zpracování. Lepší vysvětlení konstrukce střihu tahle virtuálně nikde nenajdeš. (To spíš za střih na míru zaplatíš :D )
Spusť si to jako prezentaci a klikej. Bude se Ti postupně ten střih konstruovat.
Snad to bude fungovat.
Weverka

Příspěvekod Definitiv » pát 10. úno 2012 12:05:17

Teda ten dobový střih, to je hrůza!To je moje noční můra :lol: O nějakej kostým bych se klidně přihlásila, ale zatím je cíl ušít alespoň ty zatracený variabilní šaty :lol: :lol: Pak teprve postupuju do vyššího levelu :D
Ohledně toho Lehrbuchu jsem si právě jako říkala, že bychom to mohly udělat nějakou formou příspěvku, ne? Někdo by zakoupil a ostatní by solidárně přispěly za možnost zapůjčení? :whistle: ě by se teda hrozně líbilo jí mít doma, takže předpokládám, že jsem první adept na koupi :roll: :lol:

A teda ta konstrukce kalhot, to je masakr!!! Už jsem to sjela dvakrát a jsem fakt zvědavá, jestli se někdy dostanu k tomu, dopočítat se :D Respektive alespoň zkusit to spočítat :D

A k tomu mě napadá, Weverko, co ty a programy na konstrukci střihů? Pár jsem jich našla, bohužel žádný, klterý by se dal splašit za něco, co by se alespoň vzdáleně podobalo rozumné ceně. Dát za to třistadolarů, to fakt ne-e :chm: :noo: :e-e:
Definitiv
Administrátor

Příspěvekod Weverka » pát 10. úno 2012 12:34:13

Def, s tím Lehrbuchem mě to taky napadlo. Já už si na to brousila zuby kdysi (Když já bych je chtěla všechny! :beee: ) Do koupě jdu určitě s Tebou! (A nechceš nejdřív poslat něco na ukázku, jak ta konstrukce vypadá? Já tedy budu ráda, když se na tu knížku složíme, ale abys Ty neměla pocit, že ty konstrukce jsou tak šílený, že jsi vyhodila prachy :xlol: )
V programech na konstruci se vůbec neorientuju. Sice jsem v jednom dělala diplomku, ale to už je dávno.. Programovala jsem střih saka, takže pak stačilo zadat konkrétní rozměry a ono se to samo vykresilo (asi jako ty kalhoty). Jenže ten program měl vadu tu, že to závěrečný dotvarování už neuměl.. to se stejně muselo dělat rúčo. Věřím, že teď už budou prográmky vymakaný, ale když chce člověk konstruovat jen pro vlastní potřebu, tak se to asi nevyplatí, co? (I když rýsovat to doma, to fakt je někdy opruz a trvá to a výsledek je vždycky nejistý.. myslím co se týče toho, jestli ve finále bude splňovat představy. Ono ne vždy člověk tu svojí představu do tý matematiky dokáže přesně přenést :) ) Vím, že i na katedře dělaj PC konstrukce, ale vůbec nevím v čem, nějak jsem se nezajímala :shy:
Hoď nějakej odkaz, ať mrknu ;)
A kalhoty dáš, neboj! Jen to zkus, stačí kalkulačka a už to frčí :good:
Weverka

Příspěvekod Definitiv » pát 10. úno 2012 13:11:34

J8 právě zvažuju, jestli má cenu se do nich pouštět, když jsem těhotná a reálně hrozí, že ze měsíc je už neoblíknu :D Nebo jestli si to mám nechat až po porodu,kdy je snad využiju nějakou delší dobu :D

A ty máš od nich samostatný střihy odkud? mě trochu mate to, že tam uvádějí velikost 40-44-46 nebo tak nějak :O

Jinak zrovna u Mullera mají CAD. Ostatní pohledáma založím na ně samostatný vlákno ;)
Definitiv
Administrátor

Příspěvekod Weverka » pát 10. úno 2012 14:09:02

Ty jo, to je nějaký divný s těma velikostma. Myslíš teda tu konstrukci od Mullera? Sem to tam nikde neviděla..
Měly by to být popis konstrucke na univerzál rozměry, si myslím, ne? Ale já ted němčninu víc neovládám než ovládám, ale velikostí bych si snad všimla, ne? :shy:
Já ty jejich střihy mám právě z toho časáku Rundschau.
Každopádně to chce, aby tam byl návod na grundschnitt, a to v té knížce je. Z toho pak vycházejí modelové úpravy, takže z jednoho základního střihu třeba halenky pak máš "nekonečně" mnoho variací halenek. (Zkonstruuješ střih jen jednou a pak už si s ním jen hraješ, jak potřebuješ. Dobrý, ne? ;))

EDIT -smazán nefungující odkaz.
Weverka

Příspěvekod Definitiv » pát 10. úno 2012 20:30:13

Od Mullera ty střihy na kroje (nepletu se, jsou to kroje, ne? :D ) Tam jsou právě tyhle velikosti, tak mě to zneklidnilo, jestli to němci nemají nějak obecně, že jako na hubenější lidi nešijou, za trest :rofl:
Já bych se na nějakej ten střih určitě koukla, předpokládám, že knihu nám mezitím nevyprodaj :D Lákáš mě teda solidně, "nekonečně" mnoho variací halenek, chmm, sním si na obláčku :pinkglasses:

Já ten střih na kalhoty asi budu muset vyzoušet na O., fakt je asi nesmysl šít na mě, když mám každý den o cm před pupendo víc :hihi:
Definitiv
Administrátor

Příspěvekod ivca79 » pát 10. úno 2012 22:29:28

Musím zjistit, jak si tu prezentaci pustím v linuxu, protože ten výsledek vypadá hustě ... taky přemýšlím, jestli se od nich pouštět hned a nebo doufat, že ještě někdy zhubnu :scratch:
ivca79

Příspěvekod Weverka » sob 11. úno 2012 3:50:29

ivca79 píše:taky přemýšlím, jestli se od nich pouštět hned a nebo doufat, že ještě někdy zhubnu :scratch:

chachá, to znám :lol: já tedy raději na sebe šiju v hubenějších časech, ale někdy je lepší šít hned, páč takový časy někdy bývají dost daleko :hihi:
Weverka

Příspěvekod Weverka » sob 11. úno 2012 4:29:15

Def, střih pošlu, jaký preferuješ? Teda.. nejdřív se budu muset prokousat několika šanonama, ale najdu ;)

Jinak tedy konstrukce pánských kalhot - prezentace tu

ale kdybys měla chuť se pustit do lahůdky, tak doporučuju tento střih kalhot , které pár drobnými úpravami proměníš na tyhle parádní sportovní gatě :dance2:
Šila jsem je, seděly super. A myslím, že základní konstrukce je jednodušší než ta powerpointová. Jen se tím holt budeš muset nějak prokousat :rofl:
Jo a je asi jasný, že rozměry si člověk doplní vlastní, že? :shy:

A ty velikosti jsem nikde nenašla. Asi jsem slepá neboco :dash:
Weverka

Příspěvekod LaShana » sob 11. úno 2012 17:00:46

gatě nevypadají špatně, nějaká sukně by nebyla? sice mám nějaké střihy, ale nějak to není ono... :shy:

nainstluj si openoffice pokud ho ještě nemáš, já ti mám pocit že to pustit umí, alespoň já jsem v něm pouštěla soubory z wordu i excelu...
LaShana

Příspěvekod ivca79 » sob 11. úno 2012 18:35:47

Mám libreOffice, soubor otevřu, vidím 2 hotové stránky, ale řekla bych, že se tam ty křivky asidávají postupně, jestli se nepletu. Pokud jo, tak nic. Tak to vidím nromálně.
ivca79

Příspěvekod LaShana » sob 11. úno 2012 18:47:40

i v poverpointu se musí ta prezentace nejdříve pustit, nenajede automaticky... tak to tam někde zkus najít...
jako dívala jsem se na to a nějak tomu nehovím.... :shy:
LaShana

Příspěvekod Definitiv » sob 11. úno 2012 19:30:44

v Ppointu se mačká F5, tak to vyzkoušej, třeba to pojede ;) Nebo tam někde pohledej "spustit prezentaci". Při listvání to u nás má taky jen dvě stránky ;)

Weverko . díkes za střihy. A co bych si poručila pro sebe? já vůbec neví, co nabízíš? Já mám fakt pocit, že šít něco teď je nesmysl. možná tak tu sukni a tu bych stekně šila do patentu v pase, aby chvíli vydrela. Na mě je asi teď střihů škoda :D Ale zas mrknout bych se mohla, to jooo. Do budoucna by se mi líbila nějaká s vysokým pasem, třeba taková?
Obrázek
A vůbec, asi by to chtělo založit vlákno, jaký oblečení an jakou postavu, ne? Já se svým, ehm, podivně tvarovaným bokem, právě nemůžu nic moc přiléhavýho v oblasti boků, co se pak oblízne okolo stehen :xlol:
Definitiv
Administrátor

Příspěvekod ivca79 » sob 11. úno 2012 21:19:31

Ha, ukázalo se, že je v menu mimo Soubor i Prezentace a tam to šlo spustit :shy:

Vzhledem k tomu že od roku 2009 pendluju mezi těhu a kojo demencí, ptořebovala bych vysvětlit ty zkratky rozměrů.

pochopila jsem os - obvod sedu :D
ivca79

Další

Zpět na Šijeme oblečení

• Příbuzná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek